Oczyszczalnia biologiczna BCT-S Oczyszczalnia Biologiczna BCT-S Jest to nowoczesna oczyszczalnia ścieków nie wymagająca dosypywania żadnych środków chemicznych. Ścieki oczyszczone za pomocą tej oczyszczalni mogą być bezpośrednio odprowadzone do odbiornika (rzeki,rowu melioracyjnego) lub do gruntu. Produkt posiada 24 miesięczną gwarancję.

Efekty oczyszczania:

WSKAŹNIKI JEDN. BIOCOMPACT ROZPORZĄDZENIE MOŚ
BZT5 mg/l 10-15 40
ZAWIESINA OGÓLNA mg/l 15-20 50
CHZTCr mg/l 80 150


Oczyszczalnia ścieków wymaga jedynie obsługi wzrokowej: (monitoring pracy}, cała oczyszczalnia do pracy wymaga jedynie energii elektrycznej. Nie musisz dosypywać żądnych środków, nie musisz z oczyszczalni nic wywozić. Woda oczyszczona może być bezpośrednio odprowadzana do rzeki, rowu melioracyjnego czy też gruntu.


Często zadawane pytania:


Certyfikaty


Oczyszczalnie ścieków BCT-S posiadają ważny certyfikat bezpieczeństwa! Certyfikat został wydany przez akredytowane laboratorium badawcze. Certyfikat potwierdza zgodność oferowanych oczyszczalni ścieków BCT-S z normą EN 12566-3:2005. Certyfikat CE jest ważny na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej a od 1 lipca 2010 r. certyfikat CE jest wymagany dla przydomowych oczyszczalni ścieków !

Jak zamówić:


Aby zamówić zadzwoń do nas:

Podaj miejsce inwestycji
Wybierz produkt i poznaj cenę i termin realizacji

Podobne produkty

Szambo betonowe jednokomorowe Jest to szczelny zbiornik betonowy o pojemności od 3 m3 do 12 m3. Zbiornik wykonany w postaci monolitycznej (dno razem zalane ze ścianami.

Szambo betonowe jednokomorowe łączone są to dwa zbiorniki betonowe: dolny zbiornik z dnem, górny zbiornik oraz pokrywa! Zbiornik o pojemności od 16 m3 do 20 m3.

Szambo betonowe dwukomorowe dzielone jest to zbiornik jednokomorowy przedzielony po środku dodatkową płytą z otworem przelewowym. Zbiornik o pojemności od 6 m3 do 12 m3.

Pytania i odpowiedzi:

Jak wygląda zamówienie produktu?


Na początku musisz zadzwonić pod numer telefonu: 505 681 505, musisz podać konkretny rodzaj produktu, elementy dodatkowe oraz miejsce inwestycji. Nasz konsultant od ręki obliczy całkowite koszty produktu wraz z montażem oraz ustalicie wspólnie termin realizacji. Konsultant udzieli ci wszelkich innych informacji na temat danego produktu, i jeśli będziesz zdecydowany zostanie złożone zamówienie. Dwa dni przed ustalonym terminem montażu skontaktuje się z Państwem ekipa w celu potwierdzenia godziny przybycia.

Czy oczyszczalnie montujemy w wykopie czy na zewnątrz?


Oferowane przez nas oczyszczalnie ścieków montowane są przeważnie w ziemi (wylewka betonowa na dnie wykopu + obsypanie zbiornika). Oczyszczalnie można zamontować również w istniejącym szambie (pod warunkiem, że się zmieści cały zbiornik w środku). Zbiornik należy zawsze zabezpieczyć przed deformacją lub uszkodzeniem spowodowanym siłą naporu ścieków na ściany zbiornika.

Jakie są możliwości pozbycia się wody oczyszczonej?


Ścieki oczyszczone można odprowadzić bezpośrednio do gruntu (np. poprzez studnię chłonną), do cieku wodnego (rzeka, potok, itp.), do rowu melioracyjnego lub gromadzić w zbiorniku skąd będą wykorzystywane do podlewania ogrodu, mycia podjazdu, itp. (w tym ostatnim przypadku problem pojawia się w okresie zimowym).

Jak wygląda okresowa obsługa oczyszczalni?


Oczyszczalnia nie wymaga opróżniania przez szambowóz (tak jak szambo). Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie w wyniku braku obsługi oczyszczalni, braku dopływu ścieków do oczyszczalni przez dłuższy okres czasu, w sytuacji gdy nie działa napowietrzanie - obumierają znajdujące się w oczyszczalni bakterie (osad czynny) i konieczne będzie wypompowanie oczyszczalni i ponowne jej uruchomienie. W trakcie normalnej eksploatacji oczyszczalni znajdujący się tam osad czynny przyrasta. Jeżeli osadu jest więcej niż wymagany poziom należy go przepompować do znajdującego się w oczyszczalni worka hydrofobowego (przepompowanie następuje w wyniku odkręcenia jednego zaworu na znajdującym się w oczyszczalni rozdzielaczu). Po napełnieniu worka jego zawartość można wykorzystać jako nawóz na działce a opróżniony worek należy umieścić w tym samym miejscu w oczyszczalni - to jest zamiast wywożenia z oczyszczalni.

Jaki czynnik znajduje się w reaktorze i czy ulega zużyciu?


W oczyszczalni znajduje się osad czynny (bakterie tlenowe) który rozmnaża się samoistnie pod warunkiem, że do oczyszczalni dopływają ścieki i działa napowietrzanie. Bakterii się nie wymienia i nie dosypuje po zachowaniu tych warunków.

Oczyszczalnia ścieków wymaga regularnej obsługi użytkownika (1-2 razy w tygodniu). Obsługa polega na kontroli wzrokowej poprawności działania oczyszczalni i ewentualnej reakcji na występujące nieprawidłowości. Zbiornik oczyszczalni wykonany jest z polipropylenu. Jedyny elementem, który może ulec awarii jest elektryczna dmuchawa napowietrzająca (okres pracy dmuchawy to średnio 5-7 lat). Do dmuchawy można jednak dokupić zestaw naprawczy (w chwili obecnej jest to ok. 200 PLN) i po naprawie dmuchawa będzie pracować dalej.

Czy na produkt dawana jest gwarancja producenta?


Tak, na oczyszczalnie oraz na jej podzespoły dajemy 24 miesięczną gwarancję techniczną.

Jakie są ceny?


Jak to działa?


Radom - Białystok - Bielsko-Biała - Bydgoszcz - Bytom - - - Chorzow - Czestochowa - Dąbrowa Górnicza - Gdańsk - Gdynia - Gliwice - Kalisz - Katowice - Kielce - Konin - Kraków - Legnica - Lublin - Olsztyn - Opole - Plock - Poznań - Ruda-slaska - Rybnik - Rzeszow - Siedlce - Sosnowiec - Tarnów - Toruń - Tychy - Wałbrzych - Warszawa - Włocławek - Wrocław - Zabrze - Zielona-Gora - Łódź